Rinspeed sQuba – auto nebo ponorka?

Co máme tímto titulkem na mysli? Nový Rinspeed sQuba je automobil, se kterým můžete jezdit na souši, nad a nebo také pod vodní hladinou. Jak je to vůbec možné? Více se dozvíte v článku.
Osobní automobil Rinspeed a jeho prezentace

Rinspeed sQuba – je libo projížďka pod vodou?

Rinspeed sQuba je nový automobil se kterým můžete jezdit na souši, nad a nebo také pod vodní hladinou.Tento automobil dokáže plout po hladině rychlostí 13 kilometrů za hodinu, pod vodou je o polovinu pomalejší. Dokáže se přitom ponořit až do hloubky 10 metrů. Protože jde o vůz s otevřeným kokpitem, řidič a spolujezdec mají k dispozici palubní podpůrný dýchací systém.

 

Tento vůz navrhnul a také postavil Frank M. Rinderknecht. Frank se nechal inspirovat starou Bondovkou „Špion, který mě miloval“, ve které Roger Moore dostane od Q speciálně upravený Lotus Esprit a pak s ním uniká soupeřům pod hladinou moře.

Jízdní vlastnosti a dynamika

Karoserie nového Rinspeedu sQuba je vyrobena z karbonových nano-trubic, díky kterým je vozidlo poměrně lehké. Na souši dokáže toto vozidlo jet maximální rychlostí 120 km/hod. Z 0 na 100 km/hod. se zvládne nový Rinspeed rozjet za 7,1 vteřiny. Vůz pohání elektrický motor s výkonem 54k W při 4500 otáčkách. Tento vůz roztáčí na souši zadní kola, pod vodou dvě malé řídící trysky a dvě vrtule.

 

Oficiálně se Rinspeed sQuba představí letos v březnu na prestižním autosalónu v Ženevě. Na trh se ale nový Rinspeed sQuba nejspíše nedostane, takže je možné, že Rinspeed sQuba zůstane pouhým unikátním konceptem.

Rubrika Automoto Vám nabízí:

Těšte se na nový Lexus LF-A Roadster

Ferrari F430 Spider BIO Fuel

Chevrolet Corvette ZR1 - nový, lepší, výkonější

Lepší a prostornější Audi A3 Sportback

Mitsubishi Eclipse - sportovní vůz

Maybach Exelero - je libo 700 koní pod kapotou?

Audi R8, další člen početné rodiny

Volvo C30, auto stvořené pro Jamese Bonda

BMW M6 Convertible

Mitshubishi Lancer Evo IX

Maseti MC12

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Nejbizarnější náboženství světa
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies