Žaluzie a rolety - proti světlu

Pokud už vás zmáhá věčný sluneční svit a váš byt nebo kancelář připomínají dobře vytopenou saunu, zamysleli jste se na tím, zda jsou vaše žaluzie a rolety na oknech pověšeny jako ozdoba nebo opravdu plní svou funkci?

Detailní fotografie žaluzie

Žaluzie a rolety - zařiďte si stín

Určitě tato okenní stínidla nejsou všemocným lékem na to, aby totálně zabránily převalování vedra uvnitř vašeho příbytku.
Ale přece jen vhodným výběrem a umístěním žaluzií a rolet můžete alespoň omezit sluneční svit a tím i rychlejší ohřívání vzduchu uvnitř bytu. Žaluzie díky pohyblivým lamelám snadno regulují denní světlo a zajišťují tak ochranu proti škodlivým účinkům přímých slunečních paprsků.
V podobě rolet tady máme vhodnou náhradu za závěsy a záclony. Použitá látka může být různě uložená, zachycená nebo načechraná, přitom většinou zabere míň místa než klasické závěsy.

Žaluzie - mela lamel

Abychom si vyjasnili pojmy, žaluzie je pouze ten jeden pruh, který visí nebo se naopak zatahuje ve vašem okně, výklenku nebo průduchu. I když název těchto lamel klame, nezaškodí malé rozčlenění. Žaluzie dělíme na horizontální a vertikální.

Horizontální žaluzie

V současnosti je můžeme najít v téměř každé domácnosti. Mohou mít nejrůznější tvar a barevné provedení a z toho důvodu se dají vhodně kombinovat s nábytkem a příslušenstvím, doplňovat architekturu bytu. Horizontální žaluzie se vyrábějí pro eurookna, plastová okna, interiér, existují i meziokenní žaluzie a když si zvolíte správnou šířku lamelu, dají se vykrýt i výklenky, které vypadají na první pohled nepravidelně.

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie jsou ještě příhodnější pro doplňování vzhledu domu a bytu. Vyrábějí se z plastu, látky nebo dřeva. Mohou mít několik typu umístění a ovládaní. Lamely mohou být všechny na jedné straně, nebo na obou, existují i žaluzie, které se roztahují ze středu dané plochy.

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Týpci, které proslavil internet
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies