Vousy - jak je zkracovat a jaký styl zvolit?

Některým vousy narostou rychleji a jiní se jich ne a ne dočkat. Musíte být trpěliví. Až vám tedy vousy začnou růst rovnoměrně po celém obličeji, budete je muset pravidelně upravovat, aby “nezdivočely”.

Styl vousů - jaký zvolit?

 

Zkracování vousů

 

Až vám vousy narostou do požadované délky, je nutné, abyste je zkracovali pravidelně - řekněme každých 5 - 10 dní. Někomu vousy prostě rostou rychleji, proto je nutné vousy zastřihávat po 5 dnech, jiným bude stačit po týdnu a půl. Jestli si chcete vypěstovat dlouhý plnovous, pak byste měl vousy zkracovat jedině nůžkami či kvalitním strojkem.

 

Jinak vám neporostou rovnoměrně. V případě, že máte krátké ale husté vousy, musíte je pravidelně zkracovat již po 3 dnech. Když si nebudete holit krk nebo jej přinejmenším zastřihávat, budete vypadat neupraveně. Takže ani na krk nesmíte zapomínat.

 

Jaký styl vousů vám bude slušet? Hodně záleží na tvaru vašeho obličeje.

 

Než si vyberete finální podobu vousu, které chcete dosáhnout, počkejte alespoň 2 týdny, abyste si mohl udělat nějakou představu. Později, když budete vybírat konkrétní styl, zohledněte místa, kde vám bohužel vousy nerostou, a také místa, na kterých se vám objeví hustší porost.

 

  • Kulatý obličej - Tomuto tvaru obličeje nesluší kompletní holení vousu, protože tím jen zbytečně zvýrazníte jeho kulatost. Proto zvolte vousy střední délky. Můžete si vytvořit bradku, která opticky prodlouží váš obličej a zvýrazní rysy.
  • Obdélníkový obličej - Tvar je dosti výrazný, takže byste se měli vyhnout kníru, který opticky zvětší obličej. Ideálním řešením je krátký plnovous, díky kterému nebudete svému obličeji přidávat na jeho velikosti a navíc zdůrazníte své mužné rysy.
  • Srdcový obličej - Bradka v tomto případě zbytečně podpoří špičatost obličeje. Pokud chcete, aby se váš obličej opticky vyrovnal, doporučujeme vám zvolit krátký vous.
  • Trojúhelníkový obličej - Pokud máte tento tvar obličeje, můžete mít krátce střižený vous, ale i knír spojený s bradkou také nebude vypadat špatně.
  • Oválný obličej - Pokud vlastníte tento tvar obličeje, můžete se opravdu radovat. Je to prý ten nejlepší tvar obličeje a díky tomu si můžete zvolit jakýkoliv styl vousů. Bude vám prostě slušet všechno.
  • Čtvercový obličej - Jestli toužíte po sexy stylu, zvolte bradku. Nemusíte mít vousy dlouhé, spíše se zaměřte na to, abyste bradku roztáhl do stran. Ideálního vzhledu dosáhnete, když si ji vytvoříte do šíře rtů.

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Umění nebo perverze – kde je hranice?
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies