System of a Down

Rocková kapela System of a Down už několik let pravidelně vyprodává sportovní stadiony a získala si po celém světě stovky ticíc fanoušků. Po koncertu System of a Down si odnesete neopakovatelný zážitek.
Logo hudební skupiny System of a Down

Hudba - jak vznikl název skupiny „System of a down“?

Jméno pochází z básně „Victims of a Down“, kterou napsal kytarista Daron Malakian. Slovo „victims“ (oběti) bylo nahrazeno slovem „system“ pro jeho obecnější a silnější význam.

Slložení kapely System of a Down

  1. Daron Vartan Malakian - kytara, zpěv
  2. John William Dolmayan - bicí
  3. Serj Adam Tankian - zpěv, klávesy
  4. Shavarsh Robert Odadjian - baskytara

Kultura - System of a Down a jejich hudební historie

První demo vydali System of a Down v roce 1995, to obsahovala čtyři nahrávky. Po dvou dalších demo snímcích v letech 1996 a 1997 na sebe nenechalo dlouho čekat první plnohodnotné album. Jeho název zní System of a Down a světlo světa spatřilo v roce 1998. Po třech letech vydali další album – Toxicity.

 

Tři singly z tohoto alba Chop Suey!, Toxicity a Aerials, se staly symbolem kapely a vyvrcholením jejich tvůrčího období. Píše se rok 2002 a System of a Down vydávají Steal this album. Jedná se spíše o písně, které se nevešly do předchozího Toxicity. To jim ovšem ani v nejmenším neubírá na kvalitě. V roce 2005 stihli pro své fanoušky System of a Down vydat rovnou dvě alba, a to Mezmerize a Hypnotize.

System of a Down - proč přerušili svou tvorbu?

13. srpna 2006 naposledy vystoupili společně ve West Palm Beach v rámci Ozzfestu. Jejich poslední píseň, při které mohli fanoušci fenomenální System of a Down byla Sugar. Pauzu si dali jen proto, že členové SOADu chtěli vyzkoušet své vlastní projekty. Nejaktivnější z nich je Serj Tankian. Ten mimo jiné v rámci svého turné zavítá do Ostravy.

Další zajímavé články nejen pro muže:

Serj Tankian v Ostravě

Daniel Landa - Československo 2008 Tour

Spiderman 3 - čeká jej výzva života

Norbit - Eddie Murphy v trojroli

The Simpsons Movie - Simpsonovi ve filmu

Divočáci - motorkářský výlet slavných

Alpha dog - příběh plný hvězd

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Gadgety jsou zpátky

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies