Posilování břišních svalů

Toužíte po silném a plochém břichu, které je tvrdé a ještě tvrději vypadá? Pak se pusťte do posilování této partie. Existuje mnoho cviků, se kterými budete jen krůček od vašeho přání. Stačí se jen překonat a dát břišním svalům pravidelně zabrat.

4 typy břišních svalů a jejich posilování

Vaše břicho tvoří čtyři svalové skupiny:

  • Přímý břišní sval
  • Zevní šikmý břišní sval
  • Vnitřní šikmý břišní sval
  • Příčný břišní sval

Tyto břišní svalové skupiny společně drží trup a pomáhají mu při různých pohybech, jako je přitahování pánve k hrudníku nebo naopak, při naklánění do stran.

Přímý břišní sval

Tento sval je zodpovědný za přitahování hrudníku k bokům. Začíná na hrudní kosti a pátém až sedmém žebru, končí na stydké kosti.

Zevní šikmé břišní svaly

Přecházejí křížem dolů od spodních žeber a napojují se na stydkou kost a pánev.

Vnitřní šikmé břišní svaly

Tyto břišní svaly leží pod vnějšími. Jejich funkce spočívá v tom, že otáčejí trupem a řídí hýbání do stran.

Příčný sval břišní

Nachází se pod šikmými svaly, přechází od žeber ke stydké kosti. Jeho úkolem je vtažení břišní stěny dovnitř. Tento sval chrání vnitřní orgány a pomáhá vydechovat.

Jednodušší posilování břicha pomocí L-Carnitinu a Taurinu

Nabuďte svůj organismus před posilováním břišních svalů! S pomocí Sport Wave - L-Carnitin + Taurin bude posilování břicha jednoduší a účinnější. Nejenže vám tento přípravek zajistí povzbuzení fyzického a psychického výkonu při břišním posilování, ale navíc podpoří schopnost smyslové koncentrace.

Zkracovačky se zátěží

Lehněte si na záda, pokrčte kolena a chodidla položte naplocho na podlahu. V průběhu celého cvičení držte pevně mezi koleny medicinbal a v rukou lehké závaží (3 – 5 kg). Pomalu přitahujte kolena k hrudníku a zároveň zvedejte hlavu a ramena ze země. Chvíli vydržte a pomalu pokládejte chodidla i horní část těla na zem.

Zkracovačky s vytáčením

Lehněte si na záda a zvedněte nohy tak, aby chodidla směřovaly ke stropu. Ruce si zlehka položte za hlavu tak, že lokty budou směřovat ven. V této poloze udělejte zkracovačku nahoru a doleva, spusťte trup dolů a opakujte doprava. Po celou sérii střídejte strany.

Zkracovačky s rotací

Lehněte si na zem, pokrčte kolena do úhlu 90° a chodidla mějte na podlaze. Ruce se lehce dotýkají stran hlavy. Pomalu zvedejte ramena z podlahy a trup vytáčejte doleva tak, aby na konci pohybu směřoval pravý loket mezi kolena. Zároveň přitáhněte kolena nahoru, aby se dotkla lokte. Pomalu se spusťte dolů a celý cvik opakujte na druhou stranu.

Vytáčení boků

Lehněte si na záda a ruce zasuňte pod pánev, podél kostrče. Natažené nohy s chodidly u sebe zvedněte přímo nahoru, tak aby podrážky směřovaly ke stropu. Hýždě se musejí odlepit od země (jen pár centimetrů). Na vrcholu pohybu vytočte boky doprava a chodidla doleva. Vraťte se do původního postavení a cvik opakujte na druhou stranu.

Tabulka pro správné posilování břišních svalů

Úroveň Jak často cvičit Počet sérií Opakování Rychlost Odpočinek
Začátečník 3x týdně 2 - 3 10 - 15x 3 - 4 sekundy 45 sekund
Středně pokročilý 2x týdně 2 - 4 10 - 15x 3 - 4 sekundy 75 sekund
Pokročilý 2x týdně 3 - 5 10 - 15x 3-4 sekundy 90 sekund

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Sexy Nicole Scherzinger v 'Men in Black 3'
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies