Plastová okna – aby se investice vyplatila

Dřív nebo později každý majitel bytu nebo domu dospěje k rozhodnutí vyměnit stará, netěsná okna za nová, nejlépe plastová. Aby se tato investice vyplatila a vy nepřišli o čas, peníze a nervy, je třeba poohlédnout se po firmách, které kvalitní plastová okna skutečně nabízejí.

Fotografie z rekonstrukce oken v panelovém domě

Vybíráme plastová okna

Zákazník chce za své peníze co nejvyšší kvalitu. Ale jak ji poznat? V prvé řadě je dobré zaměřit se na počet těsnění oken ve funkční spáře. Ten je totiž zásadní pro prevenci zatékání a rosení rámu v interiéru. Chceme-li těmto závadám předejít, volíme trojité těsnění. Dalším funkčním nedostatkem, který trápí zákazníky, je rosení skla. Aby k němu nedocházelo, volte okna s nekovovým teplým rámečkem.

Znakem nekvalitních oken bývá také zatékání nebo profukování. Předejít mu lze výběrem oken s garantovaným počtem zavíracích bodů a vybavených stlačitelným EPDM nebo silikonovým těsněním. Zákazník se často rozhoduje i podle počtu komor. Dnes už jsou na trhu okna s až osmi komorami. A v neposlední řadě je důležitá úspora energií. Z tohoto důvodu je na místě sáhnout po oknech s izolačním trojsklem, která se pomalu, ale jistě začínají prosazovat.

Sázka na jistotu

Strašákem mnoha českých domácností jsou polská okna. Ne každá firma však vzhledem k jejich pověsti přizná, že je prodává. Pokud vám firma jednoznačně neuvede, popřípadě nedoloží, kde se její okna vyrábějí, jsou pochybnosti na místě. Ale naštěstí pro zákazníky jsou na trhu i spolehlivé, prověřené firmy. Jednou z nich je i společnost okna.eu, která funguje už 20 let. Netají se původem svých výrobků, naopak, na jejich stránkách najdete podrobné informace o výrobě oken včetně certifikátů, které dokládají jejich kvalitu. Stejně kvalitní jako jejich okna jsou i služby, které nabízejí. Samozřejmostí je zaměření oken zdarma a následná montáž certifikovanými pracovníky. Zákazník určitě ocení i profesionální přístup odborníků firmy, kteří prostřednictvím svých webových stránek poradí a pomůžou s řešením konkrétních problémů.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Hudba budoucnosti
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies