SMS zpráva může být zavádějící
Pokud potřebujete svému partnerovi, příteli či členu rodiny okamžitě něco říct a dotyčný není zrovna po ruce, popadnete telefon a vytočíte jeho číslo, popřípadě napíšete SMS. Odezva ale nemusí být vždy kladná a z textovky se může vyklubat celý řetězec SMS zpráv. Přitom co je řečeno psanou formou, může vyznět úplně jinak, než když sdělení podáte ústně – mnohé lze vyčíst také z tónu hlasu, z mimiky a gestikulací. Co je myšleno jako popichující vtip, může v SMS vyznět jako urážka. Při přímé komunikaci si můžete ihned vysvětlit nebo upřesnit, co druhý nechápe. Řešení problémů přes SMS proto opravdu nemá smysl.
Využití SMS včera a dnes
Původní využití SMS bylo zasílání vzkazů nízké důležitosti, kdy by bylo zbytečné nebo nevhodné (v divadle, ve škole, v práci) telefonovat. Dnes se SMS zprávy často posílají z nudy a odesílatel je pak naštvaný, že majitel příchozí SMS ani za hodinu neodepíše. Ovšem, nejen mobilem je člověk živ! Není ničí povinností odpovídat okamžitě. Pokud máte něco naléhavého, zavolejte nebo se s dotyčným domluvte na schůzce. Vyvarujete se tak zbytečnému zklamání, omylům a hádkám.
Kopačky přes SMS? Žádná novinka
Stále více lidí se přes SMS zprávu rozchází. Je to jednodušší, ale pokud se jedná o vztah dlouhodobý, tak i zbabělé. Nepříjemné zprávy se těžko říkají z očí do očí, do zprávy je ale člověk také schopen napsat i to, co by nikdy nevyslovil. Zda to je či není ku prospěchu věci, posuďte sami.
Diskuze