Motocykly - chopper, custom nebo cruiser?

I v dnešní době se můžeme setkat s nepochopením slov chopper, cruiser, custom aj. nebo přesněji řečeno s přiřazováním toho či onoho motocyklu do správné kategorie. A přitom zařadit takového choppera do kategorie cruiser je pěkný nesmysl.

Motocykl Chopper zachycena na odpočívadle

Motocykl typu chopper

Hlavním znakem motocyklu chopper je viditelně podkopnutá přední vidlice, která má na konci umístěné přední kolo. To je zpravidla znatelně větší, než kolo zadní. Pokud by kola byla umístěna naopak (větší kolo by bylo vzadu), hovoří se o galusce, kterou shora zakrývá jen lehký blatník.

 

Chopper má velmi malou nádrž, malé přední světlo a zajímavě řešenou přístrojovou desku, nad kterou se tyčí řídítka. Sedlo choppera je pohodlné, stupňovité s opěrkou, díky které má jezdec (i spolujezdec) pohodlí za každé situace.

 

Motorka typu Cruiser

Slovo cruiser znamená v češtině křižník, což je nejvystižnější výraz pro tento styl motocyklu. Stavba rámu je nízká a dlouhá, posazena na velkých kolech, které jsou ukryty v hlubokých blatnících. Nádrž je zavěšená přes horní část rámu a většinou obsahuje kapličku s přístrojovou.

Cruiser má řidítka spíše rovná, lehce přihnutá k jezdci. Sedlo jezdce je umístěno hodně nízko nad zemí. Víc jak polovina cruiserů má místo klasických stupaček velmi pohodlné pedály.

Typ motocyklu Custom

Každý, kdo se zajímá alespoň trochu o motorky, jistě se setká se stroji, které by se hodily do výše popsaných chopperů, ale některé jeho rysy souhlasí i s cruisery. V takovém případě se mluví o stylu custom, který si přivlastnil, a to vyváženě, z každé ze dvou z výše popsaných kategorií určitou část.

 

Typickým představitelem stylu custom je Honda – Shadov VT 600 nebo Yamaha – Drag Star 1100.

 

Další motorkou je Powercruiser

Svým rozvržením vychází powercruiser z motorky custom, ale stavba rámu je volená tak, aby co nejvíce vyhověla sportovnímu stylu jízdy. Typickým znakem powercruiseru jsou kola obutá do sportovních pneumatik a v neposlední řadě motor, u kterého je kladen důraz hlavně na výkon. Zkrátka, kdo má rád sportovní jízdu, volí tento typ motorky.

Motocykl typu Megacruiser

U megacruiseru si můžete všimnout typických rysů stylu cruiser. Ovšem podvozek tohoto motocyklu dovoluje větší náklony a i ostatní detaily jsou vybroušeny pro sportovnější jízdu. Příkladem tohoto stylu motocyklu je Kawasaki Vulcan 2000.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Sexy závodnice Olga Lounová
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies