Miami Vice - návrat po dvaceti letech
Nejdříve je třeba vypíchnout, že letošní filmová novinka Miami Vice se sice původním seriálem nechala inspirovat, ale pouze zvoleným prostředím a postavami hlavních aktérů.
Jinak ji její tvůrce Michael Mann zabalil do současného hávu, který kolísá někde mezi thrillerem a akční podívanou, přičemž mezi těmito základními žánry cítíte ještě další střípky, které vznik filmu Miami Vice v současné záplavě různých pokračování a remaků ospravedlňují.
Miami Vice - více autentičnosti, než byste čekali
Překvapením na Miami Vice je především to, že přes zvolené postupy, které rovněž lehce evokují původní seriál (například střih a výběr lokalit), jsme stále zasazeni do současnosti. K tomu přispívají některé dopodrobna znázorněné scény, které jsou podány jak obrazově i zvukově téměř autenticky.
Na druhou stranu se Michael Man neobtěžoval s nějakým hlubokým vykreslováním postav a rozvíjením bočních linií příběhu. Ten určitě nelze rovněž označit za nějak převratný, ale sami řekněte, co si od filmů podobného druhu slibujete.
Miami Vice - poctivá krimi
Vyznění filmu samozřejmě záleží i na dvojici hlavních představitelů. Původního Dona Johnsona a Philipa Michaela Thomase, kteří už tehdy působili někdy až moc vyblýskaně, nahradil Colin Farell a Jamie Foxx, kteří nepůsobí tak noblesně a například lehce umaštěný Farell má někdy hodně daleko do Johnsonova Sonnyho Crocketa, kterému jeho nadýchaný účes držel snad i ve sprše.
Miami Vice se netváří jako film, který vás má ohromit nebo dokonce poučit.
Možná, že nebudete nadšeni, ale na druhou stranu remaky končí někdy mnohem hůř. Michaelu Mannovi se podařila jakási zlatá střední cesta s pár momenty, které si zapamatujete.
Diskuze