Kleopatra - sex symbol starověku

Tak, jako dnešní Angelina Jolie či ve svých dobách Marilyn Monroe, byla i Kleopatra před více než dvěmi tisíci lety uznávána jako sex symbol. Svou svůdností a jemností dokázala poplést hlavu samotnému Caesarovi a manželku kvůli ní opustil i slavný vojevůdce Markus Antonius. Byla opravdu tak krásná nebo je to pouhý výmysl dávných spisovatelů a dějepisců?

Fotografie nahé ženy pózující na pohovce

Jak ve skutečnosti Kleopatra vypadala

Podle historiků byla Kleopatra jen 150 centimetrů vysoká, měla malý a kulatý obličej, velké kulaté oči, rty měla drobné a její úzký nos připomínal skobu. Zřejmě také trpěla celulitidou a měla křivé zuby. Popravdě, v dnešní době, by žena takového vzezření jen zdaleka připomínala nějaký symbol ženskosti či krásy. Avšak, stejně jako Věstonická Venuše byla se svými kyprými tvary idolem v době kamenné, tak i Kleopatra ve světě antiky musela být v očích mužů předmětem smyslnosti a její charisma sálalo na kilometry daleko.

Každé tisíciletí, století a desetiletí nám tak ukazuje jakýsi druh pomatenosti mužů ženskou krásou, přičemž se vždy objeví zcela nový symbol krásy. Dnes je takovým symbolem žena s plným a pěkně tvarovaným poprsím, štíhlá v pase i v bocích a pevným zadečkem.

Kolovala u Kleopatry africká krev?

Před nedávnem byl objeven hrob Kleopatřiny sestry Arsinoé a dle archeologů měla matku afrického původu. Můžeme se tak domnívat, že také Kleopatře v žilách kolovala stejná krev, možná měl její vzhled exotický nádech a možná právě proto byla uznávaným symbolem krásy. Je ale zcela možné, že měly pouze stejného otce a každá z nich jinou matku.

Kleopatra byla původem makedonka

Kleopatra VII. se narodila v roce 69 př.n.l. a přibližně o 17 let později (v necelých 18ti letech) se stala egyptskou královnou. Původem byla makedonka a byla posledním panovníkem z rodu Ptolemaiovců. Hovořila plynule až sedmi jazyky, mezi něž patřil i jazyk egyptský. Stala se skvělým politikem, silnou panovnicí a svou cílevědomostí a razantností se záhy zbavila všech poručníků, včetně bratrů, kteří by chtěli vládnout společně s ní. Porodila 4 děti, nejstarší syn byl Caesarův, otcem ostatních tří byl již Markus Antonius. V roce 31 př.n.l. Kleopatra umírá na následky hadího jedu.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Vyberte si hudbu, která stojí za řeč

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies