Jsi pánem svého času?

Umíte si zorganizovat svůj volný čas nebo pořád nic nestíháte? Naučte se nemíchat práci s osobním životem a najděte svůj biorytmus.

Fotografie muže odpočívajícího po tréninku ve fitku

Nejčastější chyba: neschopnost oddělit osobní a pracovní život

Neschopnost oddělit osobní a pracovní život se netýká jen těch, kteří vykonávají práci z domova, ale i klasických workoholiků. Práci si nosí domů a ignorovat své okolí jim nedělá problém. Vyčerpaní se po více než dvanácti hodinách práce nezmůžou na nic víc, než na krátkou sprchu a zhlédnutí reprízy včerejšího zápasu (který opět prošvihli). Naštěstí se ale podobné chování týká jen malého procenta pracujících, a jestli jste se právě našli, pak s tím rozhodně něco udělejte.

Jak tuto chybu napravit?

Práce sice šlechtí člověka, ale nic se nemá přehánět. Chápeme, že zbožňujete peníze a že bez nich byste si nemohli dovolit váš luxusní byt/auto/ženu, ale s takovým pracovním nasazením si toho luxusu vážně moc neužíváte. Zvolněte a z práce domů choďte alespoň o hodinu dřív. Změňte své návyky, hodinu volného času využijte třeba k návštěvě fitcentra, jízdě na kole nebo ji jednoduše věnujte své drahé polovičce (případně dětem). Na práci zapomeňte i o víkendu, alespoň odpoledne si nechávejte volná. Jinak se vám může také klidně stát, že se jednou probudíte a zjistíte, že jste svou nejproduktivnější část života proseděli za pracovním stolem.

Cítíte se unavení a nemáte do ničeho chuť?

Tyto potíže zaznamenávají hlavně manuálně pracující, ale napadají zpravidla každého bez rozdílu pracovního nasazení, odlišná je pouze intenzita. Za výkony v práci i doma může váš biorytmus. Je to stále opakující se cyklus, v němž se chvíli cítíte plni síly a zanedlouho padáte únavou. Biorytmus nelze nijak oklamat, musíte se naučit chvíle nejvyššího výkonu i útlumu využít co nejefektivněji. Pokud víte, že mezi 15-17 hodinou vaše tělo odmítá jakoukoli činnost, nedělejte nic. Až si odpočinete, pracovní výsledky budou daleko vyšší, než kdybyste v době útlumu pracovali dvojnásobně dlouho. Zjistěte, které hodiny vám přinášejí nejvyšší tělesný i duševní výkon a do těchto časových úseků naplánujte co nejvíce aktivity. Budete se cítit odpočatí a plni energie.


Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Nové drsné filmy v našich kinech
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies