Hulme CanAm – supersport s výkonem 600 koní v limitované edici

Supersport Hulme CanAm byl vyroben na počest bývalého novozélandského závodníka F1 – Dennyho Hulmena v limitované edici pouhých 20 kusů. Unikátní supersport se může pochlubit bleskovým zrychlením z 0 na 100 km/hod. za 3,5 sekundy.

Automobil značky Hulme CanAm a jeho přední pohled

Představuje se Vám Hulme CanAm

Supersport Hulme CanAm byl navržen na počest bývalého novozélandského závodníka F1 - Dennyho Hulmena (1936 - 1992), po kterém je tento vůz také pojmenován. Hulme byl mistr světa Formule 1 z roku 1967 a vítěz šampionátu CanAm z roku 1968.

Dravý design nového supersportu

Již při prvním letmém pohledu z vozu číší dravost a rychlost. Pokud budete mít to štěstí a stanete se jedním z 20 majitelů Hulme CanAm, můžete si být jisti, že při projížďce se vám zvýší hladina adrenalinu na maximum.

Rám i povrchové díly karoserie jsou vyrobeny z uhlíkových kompozitů. Hulme CanAm je dlouhý 4 712 milimetrů, široký 1 958 milimetrů a vysoký 1 095 milimetrů, rozvor náprav činní 2 830 milimetrů. Vůz váží pouhých 980 kilogramů. Všechna kola jsou zavěšena na lichoběžníkových závěsech a pružena vinutými pružinami typu pushrod. Vůz obouvá pneumatiky Pirelli P Zero Rosso 245/40, respektive 315/35.

Co ukrývá pod kapotou?

Tento supersport ukrývá pod kapotou sedmilitrový upravený vidlicový osmiválec Chevrolet LS7 s výkonem 600 koní (450 kW) a s točivým momentem 600 Nm. Motor je umístěn v karoserii podélně před zadní poháněnou nápravou s diferenciálem. O přenos výkonu na kola zadní nápravy se stará šestistupňová převodovka CIMA s manuálním řazením. Na přání ji bude možno nahradit skříní se sekvenčním řazením. Zrychlení 0 na 100 km/hod. proběhne za 3,5 vteřiny. Nejvyšší rychlost činí 320 km/hod.

Dostupnost a cena

Hulme CanAm se poprvé objevil (jako prototyp) již před čtyřmi lety na festivalu v Goodwoodu. Jelikož se jedná o vskutku kuriózní vůz, je jasné, že bude vyroben v limitované edici. Novozélandská firma Hulme Technologies vyrobí pouhých 20 kusů. Objednávky na tento supersport začala přijímat tento týden. Při objednávce je třeba složit plně vratnou kauci ve výši 10 000 liber. Cena za jeden kus činí v přepočtu 8 850 000 korun (295 000 liber). V ceně je započteno také doručení vozu kamkoliv na světě. První vozy se ke svým majitelům dostanou na podzim příštího roku a na počátku roku 2012.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Umění nebo perverze – kde je hranice?
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies