Cadillac CTS-V Coupe

V dnešním článku si představíme Cadillac CTS-V Coupe, jenž je velmi očekávanou novinkou letošního motoristického roku. Pojďme se na tohoto krasavce společně podívat …

Cadillac CTS-V Coupe při průjezdu levotočivou zatáčkou

Stylový design ala Amerika

Mohutnost bijící do očí z jakéhokoliv úhlu... I tak by se dal stručně charakterizovat vzhled nového Cadillacu CTS-V Coupe. Vozu dominuje vyboulená kapota, ostře řezaná příď či mohutná záď sbíhající do tvaru písmene V a také výrazné koncovky výfuku umístěné na středu zadní části.

Cadillacu CTS-V Coupe - co ukrývá pod kapotou?

Pod kapotou nového Cadillacu nalezneme přeplňovaný osmiválec do písmene V o objemu 6,2 litrů, s výkonem 556 koní (415 kW) a točivým momentem 747 Nm. Vybrat si můžeme ze dvou typů převodovek - šestistupňové manuální a nebo šestistupňové automatické převodovky Hydra-Matic 6L90 s pádly pod volantem (dvouspojkové). Výkon motoru se přenáší na kola zadní nápravy. 19-ti palcové lité ráfky obouvají pneumatiky Michelin Pilot Sport PS2.

Zrychlení z 0 na 96 km/hod. zvládne nový Cadillac za 3,9 sekund. Rychlost ukočírují keramické brzdy od firmy Brembo. Na podvozku nalezneme adaptivní tlumiče (Magnetic Ride Control), které řidiči nabízí 2 základní režimy - Tour a Sport.

Řidiči nabízí maximální pohodlí

K maximálnímu řidičově pohodlí při jízdě přispívají anatomicky tvarovaná sedadla Recaro s elektrickou nastavitelností ve 14-ti směrech či  navigační systém s výklopným LCD displejem. Samozřejmostí bude také kvalitní hudební aparatura.

Premiéra již zanedlouho...

Cadillac CTS-V Coupe se ve světové premiéře představí už zanedlouho na autosalonu v Detroitu, který se koná 12. ledna. Sériová výroba by měla započít v létě roku 2010 v provedení pro modelový rok 2011. Jeho cenu zatím výrobce nezveřejnil, nechme se tedy překvapit, na kolik toto luxusní "přibližovalo" ocení.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Vyhoď ten křáp a pořiď si pořádný notebook!
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies