Veritas RS III – limitovaný roadster za 9 mega

Veritas RS III svým designem navazuje na poválečný roadster z 50. let minulého století. Seznamte se s tímto sportovně laděným krasavcem nového tisíciletí blíže. Informace, fotky a videa naleznete ve článku.

Veritas RS III a jeho průjezd pravotočivou zatáčkou

Inspirace z 50. let minulého století

Veritas RS III je supersportovní roadster o rozměrech 4680 mm (délka), 2020 mm (šířka) , 970 mm (výška) určený pro 2 cestující. Rezervní spolujezdcovo sedadlo zakryje při jeho nevyužití karbonový panel. Díky karbon-kevlarové karoserii automobil váží pouhých 1080 kilogramů. Přední části vozu dominují ostře řezaná xenonová světla a rozměrná maska připomínající otevřenou tlamu žraloka. Plochá záď s úzkými koncovými světly a dvojicí centrálně umístěných koncovek nerezového výfukového systému (umístěného pod horní hranou zádi) dodá roadsteru sportovní nádech. 22 palcová litá kola obouvají pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx v rozměrech 255/30 vpředu a 325/25 vzadu. Podvozek by měl být výškově nastavitelný.

Co ukrývá Veritas RS III pod kapotou?

Pod kapotou Veritas ukrývá desetiválec od BMW (použitý například u BMW M5 či M6) s výkonem 507 koní (373 kW) a 520 Nm točivého momentu při 6100 otáčkách. Plánována je také alternativní volba k pětilitrovému motoru - 5,5 litrový motor od Brabham Racing o výkonu 605 koní. Na výběr má budoucí majitel ze dvou typů převodovek - sedmistupňové automatické (SMG) nebo manuální šestistupňové.

Zrychlení z 0 na 100 km/hod. se odehraje během pouhých 3,2 vteřin. Ukazatel rychlosti se u nového Veritasu zastaví na hranici 347 km/hod. O ukočírování rychlosti se postarají vrtané, vnitřně odvětrávané keramické kotouče Brabham Racing.

Pěkně drahá „hračka". A navíc limitovaná edice!

Veritas RS III by se měl začít prodávat začátkem roku 2010. Výrobu zajistí 15 zaměstnanců německé společnosti VerMot z města Grafschaft-Gelsdorf. Již teď je jasné, že se bude na tohoto krasavce stát fronta. Ovšem pouze 30 šťastných (a hlavně majetných) se jej doopravdy dočká, jelikož se jedná o limitovanou edici. Cena se bude pohybovat okolo 9 miliónů korun, což není zrovna málo...

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

První sexy fotky Vanessy Hudgens!
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies