Světové sexuální praktiky

Člověka vždycky obohatí, když se doví něco o jiných kulturách. Ať už je to z oblasti jídla, zvyků nebo sexu. Ostatně, nikdy nevíte, kdy se vám tyhle informace budou hodit.

Fotografie zachycující nahé ženy

Globalizace, metla lidstva

Jestli se těšíte na pěkně šťavnaté a nezvyklé sexuální praktiky, asi vás zklameme. S postupující globalizací, tj. turismem, eury a dolary, mizí i kdysi jedinečné zvyky včetně těch sexuálních. Jo, kdybyste se do těchto krajů vypravili o nějakých 50 (a ještě líp 100) let dříve, asi byste je zažili v praxi. Dnes si o nich leda tak poslechnete od vrásčitých, bezzubých pamětníků. Nebo si o nich můžete přečíst.

Ostrov lidojedů

Papua-Nová Guinea je známá tím, že tam občas nějaký ten turista zmizel. Ale je možné, že si předtím ještě pěkně užil. Na tomto souostroví byl totiž rozšířený zvyk, který známe i z jiných částí světa, a sice že hostitel svému hostu nabídl na noc svou manželku a všechny dcery. Pokud si chcete na Papuu zajet a osobně se přesvědčit, jestli pohostinnost tamních obyvatel stále trvá, pamatujte, že patří k dobrému tónu se za toto pozornost odměnit – třeba pěknou mušlí nebo několika betelovými ořechy.

A abyste nebyli úplně out: Oblíbenou sexuální polohou je v této části světa polosed. Souložící dvojice je k sobě obrácena obličeji a sedící muž kopuluje se svou taktéž sedící nebo pololežící partnerkou.

Australské iniciační obřady

Když se z domorodé dívky stává žena, znamená to pro ni i získání zkušeností v sexu. Dívka je odvedena do buše skupinou mužů, kteří ji rozevírají vaginu prsty, a vlastně ji tak deflorují. Pak s ní vykonají pohlavní styk. U jiných kmenů používají muži k zasvěcovacímu obřadu nikoli prsty, ale speciální dřevěnou, ornamenty zdobenou destičku, jíž několikrát přejedou pochvu zasvěcované dívky.

Polynésie

Třeba takové Markézské ostrovy si oblíbil i malíř Paul Gauguin, který tu sdílel lože i domácnost s mladičkou, 13letou domorodou dívkou. Polynésanky byly vyhlášené svou pohlavní zdatností. To dokládá i zvyk ze svatebního obřadu, kdy v jeho závěru uléhala novomanželka před všemi shromážděnými na bílou rohož a nabídla se ostatním mužům. Čím víc jich dokázala uspokojit, tím více stoupla její vážnost v komunitě.

Indiáni a koka

Američtí indiáni věřili na afrodiziakální účinky celé řady rostlin. Jejich favoritkou byla koka, konkrétně listy kokainovníku smíchané s vápnem nebo popelem. Tahle laskomina jednak prodlužuje erekci a umožňuje větší počet vyvrcholení, jednak uvolňuje svalstvo svěrače, takže španělští misionáři se nad tou sodomou a gomorou – análním sexem - nestačili křižovat.

Troška nekrofilie

U některých grónských eskymáckých etnik existoval zvyk, že muž po smrti své ženy vykonal s její mrtvolou poslední pohlavní styk. Když se s ní manžel takto rozloučil, zašil nebožku do koženého vaku a pohřbil do země.

Chrámová prostituce

Kvetla v řadě řeckých měst, ale třeba i na Kypru a v Babylonu. Chrámové prostitutky působily hlavně v chrámech zasvěcených bohyni Afroditě. Souloží s návštěvníky svatyně vlastně uctívaly bohyni, jíž byl chrám zasvěcen. To možná vysvětluje, proč bylo tolik věřících.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Týpci, které proslavil internet
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies