Sám na cestách

Jste ten typ člověka, který se raději spoléhá sám na sebe? Milujete ten pocit, kdy existujete jen vy a příroda kolem vás? Cestovat nemusíte jen se spolucestujícími či skupinou lidí. Objevujte svět jen vy sami. Pokud toužíte překročit vaše osobní hranice a zbavit se strachu a nejistoty, pak byste to měl zaručeně zažít!

cestování

Proč se k tomu většina lidi nikdy neodhodlá a jaké jsou jejich výmluvy?

Každý člověk má nějaké sny a životní cíle, ale málokdo se je odváží přenést z fantazie do reálného světa. Lidé se nejčastěji vymlouvají na to, že mají málo peněz, bojí se cestovat sami nebo se vymlouvají na domácí či pracovní povinnosti. Pokud si myslíte, že k individuálnímu cestování musíte oplývat nějakými dovednostmi či znalostmi, pak jste na omylu.

 

Hoďte za hlavu strach, že to nezvládnete. Přátelé se dají najít všude. I když na takový krok nejste připraveni, neznamená to, že by vám tato změna a životní zkušenost neprospěly. Čas je také faktorem, který může ovlivnit vaše rozhodnutí. Na nedostatek volného času se vymlouváme všichni. Ale žijeme jen jednou. Nevzdávejte se svých snů. Později byste toho určitě litovali.

Proč je tento způsob cestování výhodný?

Když někdo raději cestuje ve skupince lidí, tak se spolu musí neustále na všem domlouvat. Vy si o všem rozhodujete sami. Prostě se jen rozhodnete kam a kudy vyrazíte do světa, někdy ani nemusíte platit za ubytování, poznáte místní lidi a jejich kulturu. Cestujete uvolněně, vybíráte si jen to, co vám nejvíce vyhovuje a nemusíte vymýšlet kompromisy pro ostatní spolucestující. Jelikož se spoléháte jen na sebe, naučíte se lépe rozhodovat, zlepšíte si komunikaci a budete více samostatní. Máte možnost zažít dobrodružství, poznáte jiné země, nemusíte jezdit na běžná turistická místa a získáte i další dovednosti.

 

Ve světě se naučíte smlouvat, ochutnáte lokální jídlo a pokud zůstanete delší čas na jednom místě, můžete si vyzkoušet žít jako místní lidé.

 

A jak se vám takové cestování vyplatí finančně? Cestování na vlastní pěst je opravdu levnější, ale pouze v případě, že nebudete přespávat v luxusních hotelech či jíst v restauracích. Pokud využijete všech turistických “výhod”, tak vás v některých zemích mohou místní lidé ubytovat u sebe doma. Stačí si to jen dobře naplánovat a nemít vysoké nároky.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 2.0 Počet: 2 Nejlepší: 3 Nejhorší: 1

Diskuze

Vybrané video

Filmové dobroty letošního podzimu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies