Pro zajímavost – jak kouří muži, jak kouří ženy?

Pro všechny kuřáky, ale i pro ty, co by se cigarety nikdy nedotkli, dnes přinášíme zajímavé poznatky o tom, jaké jsou hlavní odlišnosti v kouření u mužů a u žen. Čtěte více v našem článku.
Detailní fotografie ženských úst vyfukující kouř z cigaret

Kouření je věčné téma

Kouření je téma, které vyvolává obrovský počet debat a diskusí. Nekuřáci nechápou, jak někdo může ten páchnoucí a navíc škodlivý kouř vůbec vdechnout do úst. Kuřáci se hájí tím, že jim cigareta pomáhá překonat stres, kouření cigarety je také podle mnohých spojeno s určitým rituálem. Je mnoho způsobů, jak se dostat ke své první cigaretě a stát se na ni závislým. Většina lidí si tento zlozvyk přináší už z dětství. Snad každý z nás si pamatuje nějakou příhodu s první cigaretou...

Muži versus ženy – proč vlastně kouří?

Kouří muži a ženy rozdílně? Než si odpovíme na tuto otázku, zamysleme se nejdřív proč vlastně kouří a co jim to vůbec dává. I když není znám důvod, určité odchylky mezi kouřením mužů a žen existují.

 

Ženy více vnímají pohyb cigarety k ústům a kouří pro zlepšení nálady. Také jim více záleží na aroma cigarety. Ženy kouření často využívají ke zmenšení jejich váhy. Také si častěji než muži dopřejí cigaretu v depresivních situacích.

 

Muži si zapálí spíše při pozitivních vzpomínkách, většinou kouří také častěji a to kvůli dávkám nikotinu. U mužů bylo z dotazníků dále zjištěno, že jim mnohem méně vadí zápach s kouřením spojený, než něžnějšímu pohlaví...

Muž se kouření zbavuje snáze

Statistiky ukazují, že ženy, které se rozhodly přestat kouřit, se k tomuto zlozvyku vracejí mnohem častěji, než je tomu u mužské populace. Muži jsou tedy v tomto směru cílevědomější, musíme však brát v úvahu důvody žen, kterým se nelíbí mimo jiné přibírání tělesné hmostosti. Pod vidinou štíhlé linie potom znova začínají kouřit. A jak jste na tom s kouřením vy? Pokoušíte se přestat a nejde vám to? Potom zatněte zuby a mějte silnou vůli.

Další zajímavé články z rubriky svět muže

Nechte se inspirovat Mr. Beanem

Děti slavných celebrit a jejich „hvězdné“ manýry

Jak bude vypadat naše Země za 100 let?

Erotická inteligence

Alkohol mění osobnost člověka

Vědci chtějí vytvořit neviditelný oblek

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Nejbizarnější náboženství světa
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies