Precious - naděje umírá poslední

Film Precious Lee Danielse, podle novely „Push“, autorky Sapphire je rozechvívající, upřímný a nadějeplný film o lidské kapacitě rozvíjet se a vyhrát.

Propagační leták k Precious

Precious - o tvůrcích filmu

Režie:

Lee Daniels

Scénář:

Geoffrey Fletcher

Kamera:

Andrew Dunn

Hudba:

Mario Grigorov

Střih:

Joe Klotz

Producenti:

Lee Daniels, Oprah Winfrey, Tyler Perry, Gary Magness,Sarah Siegel-Magness

Hrají:

Gabourey Sidibe, Mo´Nique, Mariah Carey, Sherri Shepherd, Paula Patton, Lenny Kravitz, Stephanie Andujar, Chyna Layne a další

Precious - děj filmu

Šestnáctiletá obézní Afroameričanka Claireece „Precious" Jones (Gabourey Sidibe) žije krutým životem. Nejen, že hlavní hrdinku psychicky týrá a ponižuje její matka (Mo´Nique), ale navíc čeká již druhé dítě se svým nepřítomným otcem. Oporou jí není ani okolní svět a školou prochází s dobrými známkami, aniž by si kdokoliv všiml, že neumí číst ani psát. Precious je někdy na dně, ale nikdy se nevzdává. Pod hrozbou vyloučení ze školy přijímá nabídku přestupu do alternativní školy. I když nezná význam slova alternativní, instinkt jí napovídá, že je to příležitost, na kterou čekala. Zde potkává trpělivou učitelku, paní Rainovou (Paula Patton). Precious nastupuje na novou cestu, která ji vyvede z temnoty, bolesti a bezmocnosti k lásce a svobodnému rozhodování.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Google +1 aneb jak se vám líbí

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies