Playboy - zajíček má přes padesát

Od té doby, co Hugh Hefner přišel s ideou luxusního časopisu pro pány, uplynulo už více než padesát let. Playboy nejen že tato léta přežil ve zdraví, ale především se kromě obrázků nahých modelek prosadil i svými exkluzivními rozhovory a decentním stylem.

Logo Playboye

Playboy odstartovala Marilyn Monroe

Vůbec první číslo časopisu Playboy vyšlo v prosinci roku 1953. Původní název tohoto měsíčníku však zněl Stag Party. Hugh Hefner a spoluzakladatel Playboye Eldon Sellers však byli záhy kontaktování vydavateli časopisu Stag, který se sice věnoval úplně odlišné tématice, ale jeho majitelé si chtěli svůj název ochránit třeba i soudně. Nakonec se oba pánové shodli na názvu Playboy, k čemu Sellerse inspiroval jeden ze zaměstnavatelů jeho matky - Playboy Automobile Company.

Playboy - senzace na stáncích

Zmíněné první číslo přineslo na své titulní straně fotografii sex symbolu těchto let - Marilyn Monroe. Bez zajímavosti jisě není ani to, že úvodní číslo vyšlo ve dvou provedeních, přičemž to úplně první je dnes ceněno na neuvěřitelných pět tisíc dolarů. Legendárního zajíčka, který se stal synonymem pro Playboy, navrhl designer Art Paul a k časopisu patří od jeho druhého čísla.

Playboy odolal tvrdší konkurenci

Ačkoliv se od sedmdesátých let, kdy Playboy dosáhl svého vrcholu, snaží spousta dalších časopisů dosáhnout jeho postavení a především proslulosti, zatím si "zajíček" drží svou vůdčí pozici. Je to dáno i tím, že kromě nádherných dívek vždy přinášel i exkluzivní rozhovory se známými osobnostmi, zvěřejňoval na svých stránkách povídky a dařilo se mu lákat prvotřídní fotografy.

Playboy přitahuje i odpuzuje

Ale především to byly playmates, kteří přitahovali k Playboyi pozornost. Narozdíl od konkurence časopis nikdy nepřekročil nepsané hranice erotiky směrem k pornografii a na jeho stránkách už se objevila celá řádka celebrit, ať už z umělecké nebo sportovní branže.
Z téhož důvodu je však v některých zemích však stále tabu. Naposledy způsobila rozruch první indonéská edice časopisu Playboy v dubnu tohoto roku. V České republice začal vycházet Playboy k potěše všech mužů pravidelně od roku 1991 a s jeho prostřednictvím se zviditelnila například Jana Štefánková, která se nejvíce proslavila právě jako Playmate v roce 1994.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Katy Perry: z kostelové lolity sexy symbolem

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies