Kondomy - antikoncepce doktora Condoma

Jedna skupina mužů ho téměř nenávidí, druhá už jeho služby ocenila. Každopádně kondom, prezervativ, guma, šprcka a jistě najdeme další názvy, je velice účinnou ochranou před početím, ale především proti pohlavním chorobám.

Fotografie tří barevných kondomů

Kondom - nasazen za Karla II.

Chceme-li proniknout do historie prezervativů, musíme se podívat do éry anglického krále Karla II. Ten jako každý panovník těchto časů měl kromě jiných zábav v oblibě i prohánění žen a vzhledem k tomu, že se počet nemanželských potomků překlenul do druhé desítky, bylo třeba něco udělat.
Jeho lékař mu tedy sestrojil prapředka dnešní antikoncepce, a protože se jeho jméno Condom nebo Quondam k tomuto příslušenství hodilo, používají ho sexuálně dovádivší dodnes.

Kondom - vulkanická revoluce

Velký přelom ve výrobě kondomů nastal v polovině 19. století, kdy byl objeven vulkanizační proces. Přesto však trvalo pár desetiletí, než se latexové kondomy staly běžně přístupné. 
Stalo se tak ve 30. letech 20. století, ale i poté se dostupnost prezervativů řídila podle toho, jak které země přistupovaly k sexuálnímu chování svého obyvatelstva.

Kondom - spektrum se rozšířilo, funkce zůstala nedotčena

Současná nabídka kondomů už musí uspokojit i nejnáročnějšího muže (i ženu). Kromě různých velikostí a barev se začaly vyrábět i prezervativy různých tvarů, tyto však slouží především jako žertovné pomůcky.
Rovněž můžou být opatřeny výstupky, žebrováním nebo mohou být různě lubrikované. Především však kondomy stále při správném používání a dodržování hygienických zásad plní svou ochrannou funkci při zabraňování přenosu pohlavních chorob..

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Nové hry útočí
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies