Harry Potter a Princ dvojí krve

153 minutami napětí, překvapení i vtipu je nabité šesté pokračování slavné filmové série s mladým kouzelníkem Harrym Potterem v čele. Harryho tentokrát čeká nejen dramatický boj se zlem, ale i láska.

Daniel Radcliffe jako herec ve filmu Harry Potter

Harry Potter a Princ dvojí krve

(Harry Potter and the Half-Blood Prince)

Válka s Voldemortovými přívrženci je hlavním tématem šestého dílu filmové série Harryho Pottera. Kvůli ní je přerušeno dokonce i školní vyučování na Škole čar a kouzel v Bradavicích. Profesor Brumbál poodhalí Harrymu Potterovi příčinu Valdemortovy nesmrtelnosti, pomůže mu také nahlédnout do temné minulosti Toma Riddlea. Harry objeví starou učebnicí lektvarů patřící tajemnému Princi Dvojí Krve a ačkoliv jej Hermiona varuje, čím dál tím více se spoléhá na její kouzla. Válka se dotýká i Harryho spolužáků a je pouze na něm, zda dokáže pána zla uzemnit nebo padne v boji.

Hlavní role, zajímavosti

Obsazení hlavních postav filmu zůstává stejné. Roli Harryho Pottera věrně ztvárňuje Daniel Radcliffe, Ruperta Grinta hraje Ron Weasley a Hermionu stále krásnější a zralejší Emma Watson.

Zajímavostí je, že v konkurzu na Hermionu Emma s přehledem porazila více než tisícovku uchazeček. Perličkou je také fakt, že Brumbál měl v šestém díle Harryho Pottera vzpomínat na dívku, do které byl za mlada zamilovaný. Autorka knih o Harrym Potterovi ale scénáristy upozornila na to, že Brumbál byl ve skutečnosti gay a jeho jediný románek se týkal čaroděje Grindelwalda, kterého pak musel porazit v souboji čarodějů.

A úsměvná hláška na závěr: Profesorka Mc Gonagallová k Harrymu, Ronovi a Nemilně: „Jak to, že vždycky, když se něco semele, jste u toho vy tři?“ Ron: „Tak tuhle otázku si, paní profesorko, kladu už šest let.“

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Nejkrásnější tanečnice nahoře bez

Magazín pro všechny správné chlapy jakéhokoliv věku. Články o ženách, sexu, automobilech, technice, sportu, bojovém umění, kultuře a celkové image muže.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies